fot. PAP/Artur Reszko

Min. M. Błaszczak: Przybywa żołnierzy. Polska się zbroi, żeby nasza ojczyzna była bezpieczna

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w Łomży w uroczystości nadania sztandaru dla 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego. Pułk ten wchodzi w skład powołanej przed dwoma laty 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Szef MON ocenił, że dywizja ta rośnie w siłę. W międzyczasie przeszła certyfikację, a dziś – jak mówił – proces ten został zwieńczony poświęceniem i nadaniem sztandaru jednej z jednostek 18 Dywizji – 18. Pułkowi Logistycznemu.

Mariusz Błaszczak podkreślał, że Wojsko Polskie rozrasta się liczebnie.

– Z roku na rok przybywa żołnierzy. Wojsko polskie jest wyposażane konsekwentnie w nowoczesny sprzęt. Polska się zbroi. Dlaczego? Dlatego, żeby nasza ojczyzna była bezpieczna. Jesteśmy świadomi zagrożeń. Jesteśmy świadomi tego, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Mamy do czynienia z hybrydowym atakiem na naszą ojczyznę. Jaka jest skuteczna odpowiedź, jedyna odpowiedź? Otóż taka, że wojsko polskie musi być liczniejsze, Wojsko Polskie musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt i Wojsko Polskie musi być rozlokowane we wschodniej części naszego kraju – mówił szef MON.

Minister Mariusz Błaszczak zachęcał do wstępowania do Wojska Polskiego, bo – jak mówił – ,,warto strzec bezpieczeństwa naszej ojczyzny”. Podkreślał przy tym, że dziś żołnierze wspierają Straż Graniczną i bezpieczeństwo państwa.

Szef MON zapewnił, że nasz kraj jest bezpieczny, dlatego że na straży jego bezpieczeństwa stoją żołnierze Wojska Polskiego.

RIRM

drukuj