fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

Min. M. Błaszczak: Polska przygotowuje się do szybkiego stworzenia własnej obrony przeciwlotniczej

Polska przygotowuje się do szybkiego stworzenia własnej obrony przeciwlotniczej, korzystając z doświadczeń brytyjskich. Poinformował o tym minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej zapowiedział, że w ciągu najbliższych tygodni do Polski trafi brytyjski system przeciwlotniczy średniego zasięgu Sky Sabre. Bateria ma zwiększyć bezpieczeństwo naszej strefy powietrznej.

Jednocześnie trwają przygotowania do szybkiego stworzenia polskiej obrony przeciwlotniczej. System ten ma być połączniem sprzętu, który będzie sprowadzany z zagranicy z tym, co może być wyprodukowane w naszym kraju.

Stworzenie własnej obrony przeciwlotniczej popiera poseł Michał Jach. Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej podkreśla, że istotnym elementem w tych działaniach jest udział polskiego przemysłu zbrojeniowego.

– Ten system będzie oparty o współpracę. Część technologii, która jest nam potrzebna, a której nie posiadamy, będzie dostarczona od zachodniego dostawcy, ale bardzo duża część będzie rodzimej produkcji, w ogóle rodzimej technologii, ponieważ w tym zakresie Polska ma naprawdę bardzo dobre osiągnięcia. Nie ma wątpliwości, że w zakresie rozpoznania radiolokacyjnego, identyfikacji celu, systemu dowodzenia i kierowania tym mamy osiągnięcia, natomiast potrzeba kogoś, kto zintegruje to, co w Polsce już jest produkowane z tym, co dostarczą nam kontrahenci z zagranicy – zaznacza Michał Jach.

Środki na stworzenie polskiej obrony przeciwlotniczej będą pochodziły z ustawy o obronie ojczyzny, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl