PAP/Marian Zubrzycki

Min. M. Błaszczak: Odchodzimy od sprzętu postsowieckiego

Wicepremier, minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, uczestniczył w uroczystości złożenia przysięgi przez żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Powiedział wówczas, że polskie władze poważnie traktują wszystko, co jest związane z bezpieczeństwem kraju. Zwracał uwagę, że Polska odchodzi od sprzętu postsowieckiego na rzecz nowoczesnych zachodnich rozwiązań.

Podczas swojej wizyty w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie uczestniczył w uroczystości złożenia przysięgi przez żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, Mariusz Błaszczak podkreślił, że Wojsko Polskie musi być silne poprzez liczebność, ale i nowoczesną broń, jaka trafia na jego wyposażenie.

– Odchodzimy od sprzętu postsowieckiego. Na wyposażenie trafia sprzęt nowoczesny, zachodniej produkcji. To sprzęt, który jest sprawdzony w boju, bo na przykład na wyposażeniu Wojska Polskiego są już amerykańskie HIMARS-y. Wszyscy, którzy interesują się sytuacją na Ukrainie wiedzą, jak skuteczna to broń w ręku Ukraińców, jak ta broń pozwala na zatrzymanie ofensywy rosyjskiej. Oczywiście naszym celem jest to, żeby odstraszyć agresora, naszym celem jest zbudowanie tak silnego Wojska Polskiego, wyposażonego w tak nowoczesną broń, żeby agresor nie zdecydował się napaść na Polskę – mówił szef MON.

Dodał, że liczebność Wojska Polskiego znacznie wzrosła w porównaniu do 2015 roku. Wtedy wynosiła ona 95 tys. żołnierzy, a obecnie personel polskiej armii liczy 172,5 tys. osób.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl