fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Min. Ł. Szumowski: W tej chwili nie ma planów powrotu do zniesionych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa

Minister zdrowia przekazał, że w tej chwili nie ma planów powrotu do zniesionych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Jednocześnie Łukasz Szumowski apeluje o ścisłe stosowanie się do zasad rygoru sanitarnego.

Dzienny rekord zachorowań wynika z tego, że górnicy i ich rodziny, a także osoby z innych ognisk zakażeń poddane zostały badaniom przesiewowym – podkreślił minister zdrowia w rozmowie z RMF FM.

W poniedziałek odnotowano w Polsce dobowy rekord zakażeń – wykryto 599 chorych. To najwięcej od momentu wykrycia pierwszego zachorowania na początku marca. Resort zdrowia zaznacza, że teraz szczególnie ważne jest stosowanie się do podstawowych zasad – noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i komunikacji miejskiej, zachowywania dystansu, a także dezynfekcji rąk.

– Możliwe są bardzo różne obostrzenia, ale w tej chwili na szczęście takiej konieczności nie ma. Jeśli byłaby konieczność, to będzie to dyskutowane na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego i Radzie Ministrów. Co do granic, dzisiaj była dyskusja na Radzie Ministrów. Jutro będziemy dalej na ten temat dyskutowali i podejmowali decyzje. Na pewno premier i minister Kamiński o tym będą Państwa informowali – zapowiedział Łukasz Szumowski.

W Polsce od soboty odnotowano łącznie 1 750 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, z czego 1 002 przypadki pochodziły ze Śląska. Większość z nich zdiagnozowano u rodzin górniczych i górników. Z powodu ognisk choroby od wtorku na trzy tygodnie wstrzymano prace w 12 kopalniach – dwóch należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej i dziesięciu do Polskiej Grupy Górniczej.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl