fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Prof. W. Załuska o badaniach profesorów UWL dot. amantadyny: Jeżeli udowodnimy, że podanie leku we wczesnym okresie zakażenia SARS-CoV-2 powoduje zmniejszenie objawów, ograniczenie powikłań, to będzie to niezwykle ważne

Jeżeli udowodnimy, a taka jest nadzieja badania, że podanie leku we wczesnym okresie zakażenia SARS-CoV-2 powoduje zmniejszenie objawów, ograniczenie powikłań, bo niestety notujemy ich bardzo dużo (…), to będzie to niezwykle ważne. Wspieramy takie projekty i jesteśmy dumni, że takie rzeczy dzieją się w naszym ośrodku akademickim – powiedział prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska odniósł się do badań prowadzonych przez Katedrę i Klinikę Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w sprawie amantadyny.

– Jak najbardziej wspieramy wszystkich członków naszej społeczności w obszarach, w których ciężko pracujemy. Dotyczy to zarówno klinicystyki, dydaktyki, jak i nauki. Jednostka Katedry i Kliniki Neurologii, która jest prowadzona przez prof. Konrada Rejdaka, jest niezwykle (aktywna mimo trudności pandemicznych) w poszukiwaniu nowych możliwości – zaakcentował rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Wiele osób neguje dzisiaj podawanie amantadyny w leczeniu COVID-19. Badania prowadzone przez polskich naukowców mogą to zmienić.

– Ma to ogromne znaczenie dla naszych pacjentów. Jeżeli udowodnimy, a taka jest nadzieja badania, że podanie leku we wczesnym okresie zakażenia SARS-CoV-2 powoduje zmniejszenie objawów, ograniczenie powikłań, bo niestety notujemy ich bardzo dużo (…), to będzie to niezwykle ważne. Wspieramy takie projekty i jesteśmy dumni, że takie rzeczy dzieją się w naszym ośrodku akademickim – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem prof. dr hab. n. med. Wojciecha Załuski można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl/JG

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl