fot. PAP/EPA

Na całym świecie rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem

Na całym świecie rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej ofiar śmiertelnych zanotowano w Stanach Zjednoczonych – ponad 51 tysięcy. ONZ uruchomiła światową inicjatywę, która ma na celu przyspieszenie produkcji oraz dystrybucji szczepionki i leków na Covid-19.

Liczba chorych na koronawirusa rośnie z dnia na dzień.

– Do Światowej Organizacji Zdrowia zgłoszono ponad milion potwierdzonych przypadków Covid-19, w tym ponad 50 000 zgonów – oświadczył Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia.

Szef WHO poinformował, że ONZ uruchomiła wczoraj światową inicjatywę, mającą na celu przyspieszenie produkcji oraz dystrybucji szczepionki i leków na Covid-19. Wiąże się to ze współpracą wielu krajów. Wielka Brytania zapowiedziała, że zorganizuje wirtualny szczyt w sprawie szczepionki na Covid -19. Najgorzej sytuacja wygląda w Stanach Zjednoczonych. Tam na koronawirusa zmarło ponad 51 tys. osób. We Włoszech bilans ofiar śmiertelnych sięga blisko 26 tysięcy osób. W Belgii odnotowano prawie 6700 zgonów.

Wydajność naszych laboratoriów osiągnie 25 000 testów na koronawirusa dziennie do 4 maja – powiedziała Sophie Wilmès, premier Belgii.

Władze Belgii zdecydowały jednak o zniesieniu kolejnych ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią. Od 4 maja będą dozwolone zajęcia sportowe na wolnym powietrzu, a od 11 maja mają zostać otwarte wszystkie sklepy.

– Noszenie elementu ochronnego obejmującego zarówno usta, jak i nos będzie obowiązkowe podczas transportu publicznego od 4 maja dla wszystkich podróżnych od 12 lat – oznajmiła premier Belgii.

18 maja edukacja w Belgii zostanie częściowo wznowiona. Lekcje będą prowadzone maksymalnie w grupie 10 uczniów w klasie. Wszyscy powyżej 12 lat będą musieli nosić w szkole maseczki. Cofnięte zostaną zakazy organizowania przyjęć w domach i jednodniowe wyprawy w góry lub na wybrzeże. Wskutek pandemii ucierpiała gospodarka na całym świecie. Rząd Holandii przeznaczy od 2 do 4 mld euro na pomoc dla francusko-holenderskich linii lotniczych Air France KLM, które zostaną też wsparte przez Francję.

Obecnie 90 procent samolotów jest uziemionych. Oznacza to, że przychody prawie zniknęły, a koszty wciąż istnieją, na przykład na sfinansowanie floty – wskazał Wopke Hoekstra, minister finansów Holandii.

Z kolei rząd Kanady pomoże małym firmom w płaceniu czynszu. Właściciele lokali komercyjnych uzyskają prawo do rządowej pożyczki na kwiecień, maj i czerwiec, a wysokość pożyczki wyniesie 50 proc. czynszu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl