Min. Jurgiel: 95 proc. rolników ma już pieniądze z dopłat bezpośrednich

Ponad 95 proc. rolników otrzymało już pieniądze z dopłat bezpośrednich za 2016 – powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel w rozmowie z TV Trwam. Zapewnił, że do końca przyszłego miesiąca zostaną wypłacone wszystkie środki.

Szef Resortu Rolnictwa Podkreślił, że nie sprawdziły się czarne scenariusze opozycji w tym względzie.

– Było to niepotrzebne straszenie polskich rolników. Dopłaty są na ukończeniu, jeśli chodzi o 2016 rok, i na pewno wszystko do 30 czerwca będzie zrealizowane. Teraz już mamy ponad 95 proc. wypłaconych dopłat. Druga sprawa, to przyjmowanie wniosków. Też rozkręcono taką histerię. Okazało się że w terminie ustawowym – do 15 maja – przyjęliśmy o 300 tys. wniosków więcej niż w roku ubiegłym. I praktycznie te wnioski o przedłużeniu do 31 maja będą złożone – wyjaśnił minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

W ubiegłym roku o dopłaty bezpośrednie starało się 1 mln 355 tys. rolników. Większość z nich do końca grudnia otrzymało 70 proc. zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich. Do 16 maja tego roku wypłacono ponad 9,5 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl