PAP/Bartłomiej Wójtowicz

Min. J. Sasin: Spółki Skarbu Państwa przekazały wiele milionów zł pomocy w związku z sytuacją na Ukrainie

W związku z sytuacją na Ukrainie spółki Skarbu Państwa w ostatnich dniach przekazały wiele milionów złotych pomocy – poinformował w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1499023694429138947

Jacek Sasin w środę w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie uczestniczył w przekazaniu darów przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

„Zwróciłem się od razu po wybuchu tego konfliktu do zarządów spółek Skarbu Państwa o to, aby zaangażowały swoje środki, swoje siły, swoje możliwości w to, aby jak najbardziej pomagać. Tak się stało. W ciągu tych kilku dni, które dzielą nas od napaści Rosji na Ukrainę z pomocy spółek Skarbu Państwa popłynęła szerokim strumieniem do uchodźców zarówno tutaj w Polsce, ale również do Ukraińców, którzy pozostali na Ukrainie” – wskazał wicepremier.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1499022977966526471

Wicepremier poinformował, że dotąd Polska przyjęła około 450 tys. uchodźców z Ukrainy.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1499024036352962560

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl