fot. PAP/Jakub Kamiński

Min. J. K. Ardanowski o skutkach suszy: Rolnicy nie zostaną bez pomocy

Na terenach, gdzie występuje susza, rolnicy nie zostaną pozostawieni bez pomocy – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Sytuacja jest lepsza niż w ubiegłym rokiem. Nie ma jednak jeszcze pełnych szacunków co do tego, jakie tereny zostały najbardziej dotknięte suszą.

Jak podkreślał minister rolnictwa i rozwoju wsi obecnie sytuacja jest badana i oceniana w około 800 gminach. Dopiero po tych czynnościach będzie można powiedzieć jak sytuacja wygląda w skali ogólnopolskiej. 

– Generalnie susza występuje w niektórych regionach Polski, takich jak: lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, część Mazowsza, Podlasia, Lubelszczyzny, również w innych województwach są jakieś enklawy. Sytuacja nie jest na tyle dramatyczna, jak w zeszłym roku, kiedy cała Polska została tą suszą dotknięta – mówił min. Jan Krzysztof Ardanowski i dodawał, że tam, gdzie ta susza występuje, tam należy szybko oszacować straty i skierować pomoc.

– W tym roku również rolnicy nie zostaną pozostawieni bez pomocy. Ale jaka ona będzie, ile pieniędzy trzeba będzie wyłożyć z kasy państwowej, będzie wiadome dopiero wtedy, kiedy to oszacujemy – akcentował minister rolnictwa i rozwoju wsi.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl