fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Min. J. Gowin: Politycy Zjednoczonej Prawicy udowodnili, że można dotrzymywać obietnic

Ostatnie cztery lata to jest okres, w którym politycy Zjednoczonej Prawicy udowodnili, że można dotrzymywać obietnic – ocenił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas czwartkowego briefingu w Krakowie.

Cztery lata temu zobowiązaliśmy się wobec Polaków, także wobec mieszkańców Małopolski, że przeprowadzimy głęboką naprawę polskiego państwa, że uruchomimy rezerwy rozwoju gospodarczego i równocześnie uruchomimy szerokie programy społeczne (…). Teraz jest czas na to, żeby nas rozliczyć” – powiedział Jarosław Gowin, podsumowując kończącą się kadencję.

W skali ogólnopolskiej – wskazał szef ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego – najważniejszym osiągnięciem resortu przez niego kierowanego w mijającej kadencji jest wypracowanie i wdrożenie nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, tzw. „konstytucji dla Nauki”.

Najważniejszym osiągnięciem moim, moich współpracowników, ale myślę, że i całego środowiska akademickiego w Polsce jest przebieg prac nad ustawą – ona jest wskazywana jako modelowa w Unii Europejskiej” – zaznaczył Jarosław Gowin i podkreślił, że tryb pracy nad nowym prawem dotyczącym szkolnictwa wyższego i nauki staje się wzorem do naśladowania dla innych państw unijnych.

Ostateczny efekt, czyli kształt ustawy >>Konstytucja dla Nauki<< jest oczywiście wyrazem pewnych kompromisów politycznych i uzgodnień ze środowiskiem akademickim, ale jestem przekonany, że ta ustawa w bardzo pozytywny sposób przeobrazi polskie uczelnie i już wkrótce, w najbliższych latach zaczną one nawiązywać poziomem kształcenia i poziomem badań naukowych do tych czołowych uczelni europejskich” – powiedział wicepremier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl