fot. PAP/Leszek Szymański

Min. J. Czaputowicz: Tylko jedna zintegrowana Unia Europejska będzie odgrywać ważną rolę w świecie

Chcemy, aby Unia Europejska była sprawna i jedna, to znaczy bez podziałów w ramach Unii Europejskiej na różne grupy, bo tylko jedna zintegrowana Unia Europejska będzie odgrywać ważną rolę w świecie – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Polska bardzo ceni sobie członkostwo w Unii Europejskiej – powiedział szef MSZ. Jacek Czaputowicz dodał, że tylko jedna zintegrowana UE będzie odgrywać ważna rolę w świecie. W tym roku minie 15 lat od wstąpienia Polski do Wspólnoty.

Szef polskiej dyplomacji wziął udział w debacie dotyczącej przyszłości UE. W spotkaniu uczestniczył też szef MSZ Niemiec Heiko Mass.

– Chodzi nam o to, żeby Europa była silna i demokratyczna. Chcemy, aby Unia Europejska była sprawna i jedna, to znaczy bez podziałów w ramach Unii Europejskiej na różne grupy, bo tylko jedna zintegrowana Unia Europejska będzie odgrywać ważną rolę w świecie – wskazał Jacek Czaputowicz.

Organizatorem debaty o przyszłości UE są: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, MSZ oraz Ambasada Niemiec w Warszawie.

RIRM

drukuj