Min. H. Kowalczyk: Wiele wątpliwości pojawia się wokół ulgi dla tzw. klasy średniej

Naprawa Polskiego Ładu będzie uwzględniała uproszczenie systemu. Wiele wątpliwości pojawia się wokół ulgi dla tzw. klasy średniej – zapowiedział wicepremier, minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk.

Jeśli będzie nowy minister finansów, to  stanie on przed zadaniem, jakim jest naprawa Polskiego Ładu. Henryk Kowalczyk, wicepremier oraz minister rolnictwa i wsi, podkreśla, że reforma podatkowa – choć dziś Polacy jeszcze tego nie widzą – ma zostawić w ich kieszeniach 17 mld zł.

– Wycofywanie się z tego jest niemożliwe – ocenia wicepremier Henryk Kowalczyk.

Nowy system jest skomplikowany. Wiele wątpliwości pojawiło się wokół ulgi dla klasy średniej. Zmiany w Polskim Ładzie będą zmierzały w stronę uproszczeń – zapowiedział wicepremier.

– Będzie decyzja, co zrobić z grupą tzw. średnich dochodów. To jest główny problem, dlatego trzeba uprościć ten system – informuje minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Minister Henryk Kowalczyk przekonuje, że rząd wywiąże się ze złożonych obietnic. Na Polskim Ładzie nie straci nikt, kto zarabia mniej niż 12 tys. 800 zł brutto.

– Jeśli ktoś teraz otrzymał mniejsze wynagrodzenie, to dostanie rekompensatę, a na pewno odzyska to w rozliczeniu rocznym – wyjaśnia wicepremier Henryk Kowalczyk.

Najprawdopodobniej potrzebne będą zmiany ustawowe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl