fot. pl.wikipedia.org

Min. H. Kowalczyk o awarii „Czajce”: Awaria może potrwać nawet kilka tygodni

Z pisma, które przedstawiły wodociągi warszawskie wynika, że długość awarii może być mierzona w tygodniach – poinformował w środę minister środowiska Henryk Kowalczyk, pytany jak długo potrwa awaria w „Czajce”.

„Tutaj niezwykle ważne jest sprawne działanie, aby nie doprowadzić do trwania tej awarii i spuszczania ścieków do Wisły przez kilka tygodni” – zauważył szef resort środowiska. Jednak jak powiedział, spółka zapowiada, że może to potrwać kilka tygodni.

O awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka” władze Warszawy powiadomiły mieszkańców w środę. Według pierwszych informacji uszkodzony został jeden z kolektorów, który przesyła część ścieków z lewobrzeżnej Warszawy. MPWiK ze względu na awarię dokonuje „kontrolowanego spustu nieczystości do Wisły”. Minister środowiska Henryk Kowalczyk przekazał z kolei, że niesprawne są obydwa kolektory i „praktycznie całe ścieki wypływają do Wisły”. Według MŚ do awarii doszło we wtorek rano.

MŚ i Wody Polskie zadeklarowały też wszelką pomoc dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie w usunięciu awarii. Jak powiedział Kowalczyk Wody Polskie mają m.in. specjalny sprzęt, który może być bardzo pomocy w usunięciu awarii.

 

PAP/RIRM

drukuj