fot. pixabay.com

Min. Finansów: zadłużenie Skarbu Państwa na koniec grudnia wyniosło ok. 1 138,1 mld zł

Według wstępnych danych zadłużenie Skarbu Państwa na koniec grudnia 2021 r. nie zmieniło się w porównaniu do listopada ub. r. i wyniosło ok. 1 138,1 mld zł – wynika z opublikowanych w czwartek danych MF.

„Według wstępnych szacunkowych danych, zadłużenie SP na koniec grudnia 2021 r. wyniosło ok. 1 138,1 mld zł, co oznaczało brak zmian m/m” – podano w czwartkowej publikacji Ministerstwa Finansów na stronach internetowych resortu.

Jak wskazało MF, dług krajowy na koniec grudnia wyniósł ok. 872,7 mld zł, a dług w walutach obcych -ok. 265,3 mld zł (co stanowi 23,3 proc. całego długu Skarbu Państwa).

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl