Austria: Rząd organizuje krajową loterię, by zachęcić do szczepień przeciwko COVID-19

Rząd austriacki ogłosił w czwartek uruchomienie krajowej loterii, która ma zachęcać do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Również w czwartek parlament będzie głosował nad wprowadzeniem od lutego obowiązku szczepień dla wszystkich dorosłych.

W Austrii zaszczepiło się ok. 72 proc. społeczeństwa. Z powodu rozprzestrzeniania się wariantu Omikron wskaźniki dziennych infekcji gwałtownie rosną, w środę – według danych Agencji Reutera – odnotowano ponad 27,6 tys. zakażeń. Rząd stara się jednak uniknąć kolejnego lockdownu.

„Co można wygrać na loterii? Kupony!” – powiedział na konferencji prasowej kanclerz Austrii Karl Nehammer.

„Nauczyliśmy się z przeszłości i zrozumieliśmy, że loteria to najlepszy możliwy sposób na stworzenie systemu zachęt” – dodał.

Podczas konferencji rozdawano obecnym – zarówno zaszczepionym jak i niezaszczepionym – losy odpowiadające liczbie dawek, jakie otrzymali. Ci, którzy byli po zastrzyku przypominającym, dostawali trzy losy. Nehammer wyjaśnił, że trafiony los oznacza kupon podarunkowy o wartości 500 euro, a wygrywa jeden na dziesięć losów.

W czwartek parlament austriacki będzie głosował nad wprowadzeniem od lutego obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich dorosłych. Grzywny za brak szczepionki będą się zaczynały od 600 euro i mogą sięgnąć 3,6 tys. euro. Jeśli uchwała wejdzie w życie, Austria będzie pierwszym krajem UE, w którym szczepienia będą obowiązkowe.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl