Min. Finansów: Ulga prorodzinna bez zmian

Nie zmieni się limit dochodów dzieci, którego przekroczenie pozbawia prawa do skorzystania z ulgi prorodzinnej – poinformował resort finansów. W dalszym ciągu będzie wynosił 3089 zł.

Z ulgi prorodzinnej mogą skorzystać rodzice, opiekunowie i rodzice zastępczy dziecka niepełnosprawnego, dziecka, które nie ukończyło 18. roku życia oraz dziecka do 25. roku życia, które ciągle się uczy, a jego dochody (z wyjątkiem renty rodzinnej) i przychody uzyskane w ramach ulgi dla młodych nie przekraczają 3089 zł. W przeciwnym razie, podatnik traci prawo do skorzystania z ulgi.

Limit ten zostanie zachowany – wskazał resort finansów, mimo proponowanych przez rząd, w ramach Polskiego Ładu, rozwiązań podnoszących kwotę wolną od podatku. Rozwiązań – jak dodaje Ministerstwo Finansów – korzystnych dla większości podatników.

– Projektowane rozwiązania przewidują blisko 10-krotny wzrost kwoty wolnej od podatku w stosunku do roku 2016. Po zmianach kwota wolna od podatku wyniesie 30 tys. zł. Będą z niej korzystać wszyscy podatnicy, którzy uzyskują dochody, do których ma zastosowanie skala podatkowa. Dzięki tej zmianie więcej pieniędzy zostanie w portfelu aż u 90 proc. emerytów. Prawie 70 proc. emerytów i rencistów w ogóle nie zapłaci podatku dochodowego – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Resort finansów przekonuje, że na nowych rozwiązaniach skorzystają osoby pobierające najniższe wynagrodzenie. Z kolei osoby zarabiające na poziomie miesięcznego przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, zapłacą podatek od około połowy pensji. Nowych regulacji obawiają się przedsiębiorcy. Zwracają uwagę na odebranie im możliwości odliczenia składki zdrowotnej, co w ich ocenie oznacza większe obciążenia podatkowe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl