fot. PAP/Jakub Kamiński

Min. Edukacji podsumowała prace resortu w roku szkolnym 2017/2018

Sprawnie przeprowadzona reforma edukacji, podwyżki dla nauczycieli, szeroka gama nowych projektów – minister edukacji Anna Zalewska podsumowała prace resortu w roku szkolnym 2017/2018. Oficjalne zakończenie roku szkolnego już jutro.

To był czas budowania kolejnego etapu Dobrej Szkoły – stwierdziła minister edukacji. Anna Zalewska wskazała, że pomimo wielu trudności, udało się przeprowadzić reformę edukacji. Nowy system działa i nie doszło do zwolnień nauczycieli, przed którymi wielu ostrzegało.

Jak wskazuje MEN, reforma przyczyniła się do wzrostu liczby nauczycieli zatrudnionych w szkołach i etatów.

– Utrzymaliśmy darmowe podręczniki. Przypominam, że pojawiły się informacje, że Dobry start i wyprawka jest zamiast darmowego podręcznika. Nie, ona jest uzupełnieniem tych darmowych podręczników. 4 września, na rozpoczęciu roku szkolnego, powiedzieliśmy, że kończymy prace nad ustawą o finansowaniu zadań oświatowych, gdzie wypełniliśmy prośby samorządowców, które płynęły od kilku lat, uszczelniliśmy, a jedocześnie spowodowaliśmy, że dotacje stały się bardziej elastyczne – mówi minister edukacji Anna Zalewska.

Resort podkreśla: trwa wdrażanie programu szybkiego internetu we wszystkich szkołach. Jednocześnie realizowane są projekty związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wakacje rozpocznie jutro prawie 5 mln uczniów i słuchaczy z ponad 27 tys. szkół.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj