fot. PAP/Marcin Obara

Min. E. Rafalska: Ubolewam, że ZNP i FZZ rezygnują z możliwości wzięcia udziału w okrągłym stole

Ubolewam i bardzo żałuję, że ZNP i FZZ rezygnują z możliwości wzięcia udziału w okrągłym stole dotyczącym oświaty – mówiła dziś minister pracy Elżbieta Rafalska, po zakończeniu spotkaniu Prezydium Rady Dialogu Społecznego.

Elżbieta Rafalska relacjonowała, że podczas spotkania część reprezentatywnych organizacji pracodawców i organizacji związkowych, „a więc FZZ i ZNP nie chce przystąpić do zaproponowanej przez premiera debaty na temat sytuacji i stanu polskiej edukacji, rozwiązań systemowych”.

Minister zaznaczyła, że nie jest to stanowisko RDS, gdyż nie wszystkie organizacje pracodawców i nie wszystkie organizacje związkowe podpisały to stanowisko.

„Ubolewam i bardzo żałuję, że rezygnują z możliwości przeprowadzenia tej dyskusji, wzięcia udziału w tej debacie. To jest dla mnie trochę postawa zamknięta. Nie można z góry przesądzać, że coś się nie uda, że intencje były niedobre” – podkreśliła szefowa resortu.

„Zawszę wolę prezentować taką postawę otwartą, siądźmy do stołu i rozmawiajmy” – dodała Elżbieta Rafalska.

ZNP i FZZ zapowiedziały, że nie wezmą udziału w obradach „okrągłego stołu” o oświacie; oczekują, że to będzie poważna debata organizowana przez prezydenta w ramach Rady Dialogu Społecznego.

PAP/RIRM

drukuj