E. Rafalska: Nowa grupa uprawnionych otrzyma Karty Dużej Rodziny

Karty Dużej Rodziny, oferujące zniżki dla członków rodzin „3 plus”, otrzyma nowa grupa uprawnionych – zapowiedziała podczas V Zjazdu Dużych Rodzin w Nysie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Szefowa resortu była uczestnikiem panelu „Karta Dużej Rodziny jako element polityki rodzinnej”. Spotkanie było częścią ogólnopolskiego, trzydniowego Zjazdu Dużych Rodzin, który zgromadził ponad tysiąc osób z całej Polski.

– Dziękuję również partnerom, którzy włączają się w Kartę Dużej Rodziny. Myślę, że to jest właściwa odpowiedź polskiego biznesu na obecność w polityce rodzinnej, w polityce społecznej. Ta obecność jest oczekiwana, ona jest potrzebna, ale nie chciałabym, żebyśmy mówili o polskich rodzinach tylko w wymiarze materialnym. To są też wartości. To jest fundament tych rodzin i myślę, że Karta Dużej Rodziny, która jest dzisiaj głównym tematem spotkania i zjazdu, tworzy wspólnotę dużych rodzin – mówiła minister Elżbieta Rafalska.

V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin zakończy się jutro uroczystą Mszą Św. pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Czai w bazylice mniejszej pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań w obszarze polityki rodzinnej i tworzenie pozytywnego obrazu dużej rodziny.

Patronat honorowy nad Zjazdem objął prezydent RP Andrzej Duda.

RIRM

drukuj