fot. sxc.hu

Min. E. Rafalska: Prezentacja „Emerytury plus” w tym tygodniu, konsultacje do końca marca

Projekt dotyczący świadczenia „Emerytura plus” zostanie zaprezentowany w tym tygodniu. Konsultacje społeczne potrwają do końca marca; chcemy dużej dyskusji, czy propozycja może być przyjęta, czy jest do niej wiele uwag – powiedziała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

„Trzynastka” dla emerytów i rencistów w wysokości 1100 zł brutto to jedna z pięciu zaprezentowanych w lutym propozycji programowych PiS.

„Na konwencji prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że trzynaste świadczenie emerytalne, dodatkowe 1100 zł brutto, będzie wypłacone w maju. Żeby przejść tę ścieżką legislacyjną to harmonogram musi być napięty, ale równocześnie zgodny” – powiedziała na antenie TV Republika Elżbieta Rafalska.

„W tym tygodniu jeszcze (…) będzie ogłoszenie tego projektu, żebyśmy poznali jego szczegóły. Do końca marca są konsultacje społeczne. Taki projekt musi być z partnerami społecznymi przedyskutowany. To nie tylko wymóg formalny. Chcemy rzeczywiście, żeby to była duża dyskusja, czy ta nasza propozycja może być przyjęta, czy jest do niej wiele uwag. Potem Stały Komitet, Rada Ministrów, prace w parlamencie, (…) podpis pana prezydenta” – dodała szefowa resortu rodziny.

Z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do kancelarii premiera wynika, że projekt zostanie zaprezentowany w czwartek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl