fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. D. Piontkowski: Nowe technologie wkraczają do szkół

Nowe technologie wkraczają do szkół; nauczyciele korzystają z nich masowo, są do tego przystosowywani i szkoleni – powiedział we wtorek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas podsumowania roku szkolnego 2018/2019.

Jak podkreślił Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej podsumowującej kończący się rok szkolny, we wszystkich typach szkół, których istnieje w Polsce ponad 26 tys., jest łącznie około 5 mln uczniów. Natomiast – dodał – „decyzje, które są podejmowane m.in. w MEN dotyczą nie tylko uczniów, ale też rodziców, a więc łącznie tym, co dzieje się w szkołach, w placówkach edukacyjnych jest bezpośrednio zainteresowanych co najmniej kilkanaście milionów osób”.

„W trakcie rozmów m.in. przy <<okrągłym stole>> edukacyjnym, ale też przy innych okazjach, sugerowano, że dzisiejsza szkoła nie jest szkołą, która dostosowuje się do nowoczesnych technologii i rozwiązań funkcjonujących we współczesnym świecie” – wskazał minister edukacji.

Jego zdaniem, jest „zupełnie inaczej”.

„Nowe technologie wkraczają do szkół, nauczyciele korzystają z nich masowo, są do tego przystosowywani i szkoleni, ale pamiętają też o tym, że ta technologia nie jest więzieniem, a komputer to tylko narzędzie, a nie ostateczny cel” – zauważył Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji wskazał również na program „Aktywna tablica”.

„To kilkuletni program, który pozwala nam doposażać szkoły w te nowoczesne narzędzia – w tym roku otrzymało je prawie 3,7 tys. szkół” – powiedział Dariusz Piontkowski.

Jak dodał, „często są to niewielkie szkoły wiejskie, dla których to prawdziwy skok technologiczny, dzięki czemu dzieci mogą być uczone w efektywniejszy sposób”. Minister poinformował, że na ten program przeznaczone jest ponad 220 mln złotych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl