Prof. R. Legutko: Prof. Z. Krasnodębski prawdopodobnie kandydatem EKR na wiceszefa PE

Kandydatem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na wiceszefa PE będzie prawdopodobnie europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS); ostateczna decyzja powinna zapaść w środę – powiedział we wtorek PAP szef delegacji PiS w PE, prof. Ryszard Legutko.

„W środę mamy spotkanie w tej sprawie. Jest on bardzo mocnym kandydatem. Musi zostać jeszcze zatwierdzony przez grupę” – mówił prof. Ryszard Legutko.

Jak podkreślił, Zdzisław Krasnodębski był wiceszefem Parlamentu Europejskiego w poprzedniej kadencji, a więc ma doświadczenie na tym stanowisku.

„Jest bardzo szanowanym i lubianym europosłem przez wszystkie grupy. Obecny przewodniczący PE Antonio Tajani wyrażał się o nim i współpracy z nim w superlatywach. Jest jednym z najbardziej pracowitych europosłów” – wskazał prof. Legutko.

Profesor Legutko jest z kolei kandydatem na szefa grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl