Min. Błaszczak do weteranów: jesteście strażnikami pamięci

Bardzo dziękuję wam za to, że kolejne pokolenia Polaków czerpią wzorce z waszego postępowania. To jest niezwykle ważne dla naszej przyszłości – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas sobotnich uroczystości Dnia Weterana o Niepodległość RP na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Jesteście strażnikami pamięci – stwierdził.

Jak podkreślił, weterani walk o niepodległość Polski przyjechali do Warszawy, „nie zważając na trudy podróży i stan zdrowia, żeby głosić prawdę, która stanowiła istotę ich życia”.

„Ta prawda to miłość do Polski. Dziękuję wam za to, że jesteście strażnikami pamięci. Dziękuję wam za to, że głosicie prawdę na temat naszej historii. Tę historię sami tworzyliście. Ileż kłamstw w przestrzeni publicznej wciąż jest na temat naszej przeszłości. Wy głosicie prawdę, wy dajecie świadectwo, wy jesteście strażnikami pamięci” – powiedział szef MON do uczestników uroczystości.

Mariusz Błaszczak przytoczył także łacińską sentencję „Verba docent, exempla trahunt”, czyli „Słowa uczą, przykłady pociągają”.

„Bardzo dziękuję wam za to, że mamy do czynienia ze sztafetą pokoleń, że kolejne pokolenia Polaków czerpią wzorce z waszego postępowania. To jest niezwykle ważne dla naszej przyszłości. To jest niezwykle ważne dla wolności i niepodległości naszej ukochanej ojczyzny” – zaznaczył.

Jak dodał, zadaniem władz RP jest „dbanie o Wojsko Polskie i potencjał obronny kraju”.

„W związku z tym Wojsko Polskie jest liczniejsze, jest wyposażone w nowoczesny sprzęt – ten proces wciąż trwa – jest coraz silniej osadzone w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, ale czyż Wojsko Polskie byłoby w stanie obronić naszą ojczyznę, gdyby nie ta sztafeta pokoleń, gdyby nie wysokie morale, gdyby nie ten przykład, jaki państwo daliście dzisiejszym żołnierzom?” – mówił minister obrony narodowej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl