MSWiA zainaugurowało kampanię dot. projektu graficznego paszportu

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zainaugurowało w piątek kampanię „Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018” mającą na celu wyłonienie motywów, które znajdą się w nowym dokumencie. Chcemy oddać hołd tym, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polską niepodległości – powiedział szef resortu Mariusz Błaszczak.

Konkurs ma związek z faktem, iż 1 stycznia 2018 roku ma pojawić się nowy wzór paszportu z szatą graficzną upamiętniającą 100-lecie Niepodległości Państwa Polskiego.

„Zbliża się setna rocznica odzyskania niepodległości. Chcieliśmy oddać hołd tym wszystkim, którzy przelewali krew za wolność Polski; tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Polska po 123 latach niewoli wybiła się na niepodległość” – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak inaugurując kampanię przed Komendą Główną Straży Granicznej w Warszawie.

Wskazał, że po raz pierwszy w historii każdy będzie mógł wziąć udział w projektowaniu polskiego paszportu. Zainteresowani mogą zdecydować, który z motywów znajdzie się w nowym polskim paszporcie. W galerii są postacie, wydarzenia, miejsca i symbole związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Głosowanie potrwa do 10 września. Sześć najbardziej popularnych motywów – oprócz stałych – znajdzie się w nowym paszporcie.

Szczegóły kampanii dostępne są na stronie www. zaprojektujpaszport.gov.pl.

GALERIA: fot. PAP/Rafał Guz

PAP/RIRM

drukuj