Min. Bańka: 200 zawodników w programie „Team 100”

Już 200 beneficjentów, w tym z niepełnosprawnościami, liczy program „Team 100″ – poinformował minister sportu i turystyki Witold Bańka. Ideą programu jest wspieranie rozwoju młodych, perspektywicznych sportowców.

„Zaczynaliśmy od grupy 100 zawodników, później dołączyli kolejni, a dziś mamy 200 wspaniałych sportowców, w tym grupę paraolimpijczyków” – powiedział Witold Bańka podczas środowej konferencji prasowej na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

W projekcie obecnie jest 200 sportowców w wieku 18-23 lata. Minister podkreślił, że 127 beneficjentów zdobyło w ubiegłym roku 98 medali mistrzostw świata i Europy, w tym 22 złote.

„Program jest skuteczny. Nasza grupa fantastycznych sportowców wywalczyła 98 medali różnych kategorii wiekowych MŚ i ME, począwszy od juniorów, poprzez młodzieżowców, po najważniejszą – seniorów” – dodał pomysłodawca i inicjator „Team 100”.

Projekt „Team 100″ powstał z inicjatywy ministra sportu we współpracy z Polską Fundacją Narodową i Instytutem Sportu. Polega na wspieraniu młodych sportowców przygotowujących się przede wszystkim do igrzysk w Tokio w 2020 r. Każdy z beneficjentów otrzymuje rocznie 40 tys. zł i może decydować o wykorzystaniu tych środków.

PAP/RIRM

drukuj