fot. Tomasz Strąg

Min. A. Kwiatkowski kończy kilkudniową wizytę w USA

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski kończy kilkudniową wizytę w USA. W tym czasie odbył szereg spotkań z naszymi rodakami mieszkającymi na Florydzie.

Przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy złożył w niedzielę wizytę w Polskiej Misji Katolickiej w Pompano Beach. Wziął także udział w spotkaniu opłatkowym Rodziny Radia Maryja.

W sobotę z kolei minister Adam Kwiatkowski odwiedził Miami. Tego dnia zakończył się tam globalny zjazd Polonii – „Kongres 60 milionów”. Wydarzenie zakończył 48 międzynarodowy Bal Polonaise. Do uczestników uroczystości list skierował prezydent Polski Andrzej Duda.

Minister Adam Kwiatkowski powiedział, że prezydent wyraził zadowolenie z podtrzymywania relacji polsko-amerykańskich. Mówił też o wspólnej historii.

– Pan prezydent w liście skierowanym do uczestników tego spotkania podkreślił, jak ważne są relacje polsko-amerykańskie i jak cieszy się, że na Florydzie są one podtrzymywane, są wspierane i że możemy liczyć na pomoc. Mówił o tym, jak ważne były ostatnie miesiące dla tych polsko-amerykańskich relacji, podkreślał, że w wzeszłym roku udało się Polskę dołączyć do programu ruchu bezwizowego. Mówił też o naszej wspólnej historii, o naszych wspólnych bohaterach, takich jak choćby Tadeusz Kościuszko – podkreślił Adam Kwiatkowski.

Podczas wizyty w USA przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy spotkał się również z Polakami mieszkającymi w Clearwater. Przy tej okazji odznaczony został Tadeusz Cyrwus ze Związku Podhalan w USA.

RIRM

drukuj