fot. Tomasz Strąg

Minister A. Kwiatkowski rozpoczął wizytę na Ukrainie

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski rozpoczął dziś trzydniową wizytę na Ukrainie. To kolejna podróż w ramach prezydenckiej akcji niesienia pomocy Polakom na Wschodzie.

W planie pobytu na Ukrainie jest szereg spotkań z polskimi rodzinami. Wiele z nich żyje na Ukrainie w bardzo trudnych warunkach. Minister Adam Kwiatkowski wskazał, że wizyta na Wschodzie to dowód uznania dla tamtejszej Polonii.

– Jesteśmy tym razem w Stryju, w Drohobyczu, w Borysławiu, w Samborze, w Łanowicach po to, by przywieźć z jednej strony podziękowania i wyrazy wdzięczności od pana prezydenta, a z drugiej strony by pokazać naszym rodakom, że jesteśmy razem, że tworzymy tę wspólnotę. Pan prezydent mówił, obejmując swój urząd, że nie ma to znaczenia, gdzie mieszkają Polacy. Ważne jest, że tworzymy jedną wspólnotę, jesteśmy jednym narodem i że ci Polacy, którzy mieszkają w Polsce, pamiętają o tych, którzy z różnych powodów mieszkają poza jej granicami – podkreślił Adam Kwiatkowski.

Wizyta polskiej delegacji na Ukrainie zakończy się w niedzielę. Ostatniego dnia  minister Adam Kwiatkowski uda się do Huty Pieniackiej. Tam weźmie udział w obchodach 75. rocznicy zbrodni na Polakach, której w 1944 roku dokonał ukraińskie oddziały SS „Galizien”.  Podczas uroczystości odczytany zostanie list prezydenta Andrzeja Dudy.

RIRM

drukuj