Mijają dwa lata od ujawnienia afery GetBack

Mijają dwa lata od ujawnienia afery GetBack. Zostało w niej pokrzywdzonych ok. 10 tys. obligatariuszy, którzy do dzisiaj nie odzyskali swoich pieniędzy.

Przewodniczący Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack Artiom Bujan w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja podsumował działania podjęte na rzecz wyjaśnienia sprawy.

Wskazał między innymi na lutową decyzję UOKiK-u, który nałożył na Idea Bank obowiązek wypłaty dla klientów rekompensat, które pokryją część straconych środków.

Przewodniczący Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack zaznaczył jednak, że środki finansowe na poczet zwrotów dalej nie zostały zabezpieczone.

– Prosimy uprzejmie, żeby prokuratura w końcu zaczęła zabezpieczać środki finansowe lub ich równowartość na kontach tych spółek, które otrzymały korzyści, a działały względem tego konsumenta. Są prawne możliwości, żeby zabezpieczyć na etapie tego postępowania przygotowawczego środki, które mogą być w przyszłości orzeczone w sprawie karnej jako zwrot. To zwiększenie prawdopodobieństwa wykonania prawomocnych wyroków, w których orzeczono karę. Miejmy nadzieję, że przyszłe wyroki będą korzystne dla poszkodowanych, więc tym bardziej prokurator te środki powinien zabezpieczyć – podkreślił Artiom Bujan.

Przewodniczący dodał, że osoby pokrzywdzone powinny otrzymać od prokuratury pisemne potwierdzenia zabezpieczonych środków.

Wskazał, że po ustaniu pandemii koronawirusa zostaną wznowione prace nad powołaniem senackiego zespołu ds. wyjaśnienia afery GetBacku.

Artiom Bujan podkreślił, że poszkodowani będą walczyć o 100-procentowy zwrot utraconych środków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl