fot. Radio Maryja

Mija dokładnie 29 lat od powstania Radia Maryja

Mija dokładnie 29 lat od powstania naszej rozgłośni. Rodzina Radia Maryja świętuje tę rocznicę od minionej soboty. Dziś natomiast obchody odbędą się w Bydgoszczy. W ich ramach o godz. 18.00 w parafii pw. św. Jadwigi Królowej sprawowana będzie Msza św. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz bydgoski. Podczas uroczystości nastąpi zawierzenie Rodziny RM Matce Bożej.

Główne obchody rocznicowe odbyły się w ub. sobotę w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Obecny na nich ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński, dziękował Radiu Maryja za obronę życia, jakiej się podejmuje.

– Dziękujemy całemu zespołowi z Ojcem Dyrektorem na czele za to, że z taką energią, ale również konsekwencją, bronią ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jako przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości w szczególny sposób dziękuję za możliwość przekazywania troski o trzeźwość naszego narodu. To także obrona ludzkiego życia, to także obrona ludzkiej wolności, bo przecież nie ma wolności bez trzeźwości – mówił duchowny.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski zwrócił uwagę na rolę, jaką odegrało Radio Maryja w budowaniu w wolnej Polsce patriotycznej wspólnoty świadomych obywateli.

– Radio Maryja rzeczywiście jest wspólnotą, jest rodziną. W rodzinie najważniejsza jest miłość. Widzimy, jak wspólnota Radia Maryja, kierując się miłością przede wszystkim do Pana Boga, a później miłością do siebie, tworzy nowy wymiar wspólnoty w polskim Kościele, nowy wymiar zatroskania o naszą Ojczyznę. Nasza Ojczyzna wyglądałaby inaczej, gdyby nie Rodzina Radia Maryja – podkreślał.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy z okolic Torunia i Bydgoszczy. Dzięki przekazowi satelitarnemu i internetowemu dziś nasza rozgłośnia słyszalna jest na całym świecie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl