Mieszkańcy miejscowości Chmieleń blokują drogę krajową nr 30

Około 50 osób, mieszkańców Chmielenia ma Dolnym Śląsku, blokuje w sobotę drogę krajową nr 30. Domagają się, aby w ich miejscowości powstał chodnik. W proteście bierze udział około 50-60 osób – powiedziała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim st. post. Olga Łukaszewicz.

Mieszkańcy Chmielenia w miejscu, gdzie nie ma chodnika, przechodzą przed drogę krajową nr 30 przez przejście dla pieszych, blokując ruch na 15-20 minut.

„Ruch następnie jest puszczany i później ponownie blokowany. Protest ma potrwać do godziny 15.00” – relacjonowała st. post. Olga Łukaszewicz.

Protestujący domagają się budowy chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 30, która przebiega przez Chmieleń.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl