Międzynarodowa Agencja Energetyczna: Do 2030 r. gaz ziemny globalnie wyprzedzi węgiel

Do 2030 r. gaz ziemny globalnie wyprzedzi węgiel i stanie się drugim najważniejszym źródłem energii po ropie naftowej. Taką prognozę przedstawiła Międzynarodowa Agencja Energetyczna. Do 2040 r. światowe zapotrzebowanie na błękitne paliwo wzrośnie o 1,6 proc i będzie o 45 proc. większe niż obecnie.

Z szacunków Agencji wynika, że w latach 2017-2040 zapotrzebowanie ogólne na energię wzrośnie o ponad 25 proc. Stanie się tak pomimo wprowadzania coraz bardziej oszczędnych rozwiązań; bez nich zużycie wzrosłoby dwukrotnie.

W swoim raporcie Agencja wskazała, że do 2025 roku Stany Zjednoczone będą odpowiadać za 40 proc. wzrostu produkcji gazu na świecie. Kraj ten zyskuje m.in. na pozyskiwaniu surowca z łupków, którą to metodę rozważają też inne kraje.

Spadnie jednak udział węgla w światowym miksie energetycznym. Dziś wynosi ok. 40 proc. za 20 lat będzie to już ok. 25 proc.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl