MGMiŻŚ: Termin budowy promu nie jest zagrożony

Końcowy termin budowy promu przez Morską Stocznię Remontową Gryfia nie jest zagrożony. Informację przekazało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Nowy prom ma być najnowocześniejszą jednostką pływającą po Morzu Bałtyckim.

W marcu 2017 r. Polska Żegluga Bałtycka S.A. podpisała kontrakt na budowę promu pasażersko-samochodowego z Morską Stocznią Remontową Gryfia; w czerwcu 2017 r. położono stępkę pod budowę jednostki. Mimo modyfikacji projektowych, końcowy termin przewidywany na przełomie 2020 i 2021 r. pozostaje bez zmian.

Nowy prom – jak deklaruje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – ma pozwolić na podniesienie jakości i standardów oraz bezpieczeństwa morskiego w obsłudze pasażerów i samochodów ciężarowych. Oznacza to również zwiększenie liczby nowych miejsc pracy dla załóg pływających.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl