MF odmrozi płace w budżetówce?

Ministersko finansów bierze pod uwagę odmrożenie w przyszłym roku płac w budżetówce. Szef resortu Mateusz Szczurek nie jest natomiast zwolennikiem podniesienia kwoty wolnej od podatku.

„W Polsce 1/3 obywateli nie płaci „grosza podatku dochodowego”, np. rolnicy, a część, dzięki uldze na dzieci, dostaje nawet zwrot z budżetu” – tłumaczy swoje stanowisko minister.

Poseł Elżbieta Rafalska, z sejmowej Komisji Finansów zwraca uwagę, że przez 8 lat rządów PO-PSL kwota wolna od podatku nie była w ogóle waloryzowana – wynosi 3 091 zł.

Utrzymywanie tak niskiej kwoty jest fiskalizmem uderzającym w najsłabsze grupy Polaków – zaznacza poseł.

– Obciążenia podatkowe dotyczą również tych osób, które korzystają z pomocy społecznej, nie mogą sobie pozwolić na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Trzeba uwolnić i absolutnie podnieść kwotę wolną od podatku – powiedziała poseł Elżbieta Rafalska.

Natomiast minister finansów wskazywanie kwoty wolnej, jako osi dyskusji o systemie podatkowym w Polsce nazywa niefortunnym.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl