Senackie komisje przeciw poprawkom PiS do nowelizacji budżetu

Senackie komisje negatywnie zaopiniowały zgłoszone przez senatorów PiS poprawki do nowelizacji tegorocznej ustawy budżetowej. Podobnie było z poprawką SP, która dot. zawieszenia wypłaty (za czwarty kwartał 2013 r.) dotacji dla partii politycznych.

Podczas posiedzenia Senatu politycy PiS zaproponowali m.in. zwiększenie dotacji na melioracje wodne czy też na wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego. Poprawki jednak nie spotkały się z pozytywną opinią.

Przypomnijmy, nowelizacja budżetu na 2013r. ma powiększyć tegoroczny deficyt o blisko 16 mld zł wobec 35,6 mld zł zapisanych pierwotnie. W efekcie deficyt wyniesie ponad 51,5 mld zł.

Argumenty przemawiające za tym, że projekt budżetu jest nierealny, wciąż nie trafiają do senatorów PO – mówiła senator Beata Gosiewska.

– Już w trakcie głosowania nad ustawą budżetową mówiliśmy, że jest ona zupełnie nierealna. Nie docierało to do senatorów. Oni mają rozkaz do wykonania i wykonują. Nie ważne, że te ich decyzje są nierealne, szkodliwe dla Polaków. Tutaj było wiadome od początku, że budżet jest niewykonalny. Senatorowie PO nie myślą. Wczorajsze wystąpienie ministra Rostowskiego to szczyt cynizmu i arogancji. Pytam: dlaczego pan minister mówi, że jest tak wspaniale, skoro Polakom żyje się coraz gorzej? – pytała sen. Beata Gosiewska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl