fot. MEN

MEN przygotowuje możliwości wsparcia nauczycieli w ich kontakcie z uczniami

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z resortem cyfryzacji i TVP przygotowują możliwości wsparcia nauczycieli w ich kontakcie z uczniami. MEN pracuje też nad systemem prowadzenia zajęć – informuje wiceminister Marzena Machałek.

W związku z czasowym zawieszeniem zajęć w szkołach rozważane są różne możliwości prowadzenia przez nauczycieli lekcji za pośrednictwem internetu.

Resort edukacji przygotowuje je z Ministerstwem Cyfryzacji i TVP. MEN – jak mówi wiceminister edukacji Marzena Machałek – chce też usystematyzować prowadzenie zajęć w czasie, gdy uczniowie są w domach.

– Przygotowujemy się do tego, żeby w sposób systematyczny – i to ogłosimy dzisiaj – prowadzić bardziej regularne zajęcia w domu. Na razie są to zajęcia w ramach gotowości nauczycieli do pracy. Nauczyciele sami to realizują, są w kontakcie z uczniami, że zadaniują uczniów. My w tej chwili tworzymy uporządkowany system. Będzie to platforma e-podręczniki, platforma nc.gov.pl. Tam widzimy bardzo duże zainteresowanie nauczycieli. Mogą korzystać z interaktywnych materiałów dydaktycznych – wskazuje.

Piątek to ostatni dzień, w którym szkoły i przedszkola zapewniają opiekę nad dziećmi. Od poniedziałku placówki oświatowe będą zamknięte. Wyjątkiem są między innymi te w podmiotach leczniczych i specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych.

MEN nie wyklucza, że w przypadku, gdy będzie wymagała tego sytuacja, zmieniony zostanie terminarz szkolny oraz przebieg egzaminów.

RIRM

drukuj