fot. PAP/Darek Delmanowicz

Pomoc w spłacaniu kredytów

Jest pozytywna odpowiedź banków na propozycję prezydenta, by ulżyć kredytobiorcom w związku z epidemią koronawirusa – poinformował rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan.

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do przedstawicieli sektora bankowego z prośbą o stworzenie warunków umożliwiających zawieszenie spłacania kredytów dla osób fizycznych i firm na okres od 3 do 6 miesięcy. W tym celu Andrzej Duda spotkał się w czwartek z przedstawicielami sektora bankowego oraz prezesem Narodowego Banku Polskiego Adamem Glapińskim, przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Jackiem Jastrzębskim i ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim.

– Po to, żeby rozmawiać, w jaki sposób można ulżyć osobom, które płacą z jednej strony wysokie raty kredytów hipotecznych, a z drugiej ze względu za zamieszanie, które koronawrius wprowadził również w gospodarce, nie będą w stanie w najbliższych miesiącach spłacać tych rat. Jest pozytywna odpowiedź na apel prezydenta ze strony banków. Takie rozwiązania będą wprowadzone, chodzi o występowanie z wnioskami o zawieszenie rat – mówił Adam Bielan.

Zawieszenie byłoby dla banków dobrowolne. Odpowiednie regulacje umożliwiające bankom wprowadzenie takich procedur mają zostać stworzone do poniedziałku.

TV Trwam News

drukuj