fot. pixabay.com

Meksyk: obrońca życia skazany za nazwanie parlamentarzysty mężczyzną

Przewodniczący Narodowego Frontu na rzecz Rodzin w Meksyku został skazany za pisanie w formie męskiej o lewicowym polityku, podającym się za transseksualistę. Rodrigo Ivan będzie musiał zapłacić grzywnę i opublikować przeprosiny.

Mężczyzna występujący jako „Selma” Luevano jest zadeklarowanym wrogiem chrześcijaństwa. Udowodnił to podczas jednego z prowokacyjnych wystąpień w meksykańskim parlamencie. Pojawił się tam w przebraniu katolickiego biskupa, domagając się przy tym objęcia Kościoła poprawnością polityczną, co oznaczałoby wymuszenie posługiwania się przez chrześcijan terminologią wykorzystywaną przez ideologów LGBT.

Sprawę w mediach społecznościowych skomentował Rodrigo Ivan, krytykując i opisując Luevano w formie męskiej, co nie spodobało się tamtejszemu wymiarowi sprawiedliwości.

W grudniu 2022 roku Komisja Skarg i Zażaleń Narodowego Instytutu Wyborczego nakazała usunięcie wpisów opublikowanych na profilu Narodowego Frontu na rzecz Rodzin w Meksyku. Co więcej, Izba Specjalna Trybunału Wyborczego wszczęła postępowanie przeciwko Rodrigo Ivanowi. Sprawa zakończyła się wydaniem wyroku, w którym stwierdzono, że słowa skierowane przeciwko Luevano były ofensywne i dyskryminujące. Na działacza pro-life nałożono karę grzywny. Będzie musiał także opublikować przeprosiny.

marsz.info/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl