fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

MEiN: 99 proc. szkół podstawowych w klasach I-III pracowało w piątek stacjonarnie

W 14 270 szkołach podstawowych w klasach I-III w piątek zajęcia odbywały się stacjonarnie – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, podając, że chodzi o 99 proc. z nich. Siedem szkół podstawowych w klasach I-III pracowało zdalnie, a 133 w trybie mieszanym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym w piątek pracowało 15 155 przedszkoli i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,3 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 13 przedszkoli, a 98 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z piątku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu przedszkola, placówki wychowania przedszkolnego lub szkoły na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

W ubiegłym tygodniu we wtorek w całym kraju do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego – zerówki i inne formy wychowania przedszkolnego, od 19 kwietnia działają w całym kraju stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od końca października uczą się zdalnie.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki w poniedziałek uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przejdą na naukę w systemie hybrydowym.

PAP

drukuj