fot. https://pixabay.com/pl/

Media w Rumunii podają, że zbliżenie Polski i Ukrainy ws. ceł i transportu kolejowego jest wzorem dla innych państw

Zapowiedziane uruchomienie przez Polskę i Ukrainę wspólnych odpraw celnych na granicy oraz plan powołania do życia wspólnej spółki kolejowej to projekt, który może stać się wzorem do naśladowania dla innych państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej, napisał w środę bukareszteński dziennik „Romania Libera”.

Gazeta zaznaczyła, że działanie to nie tylko przyspieszy odprawy na przejściach samochodowych i usprawni transport kolejowy, ale pozwoli też na ściślejsze powiązanie Ukrainy z Unią Europejską.

W ocenie stołecznego dziennika polsko-ukraiński projekt może stać się wzorem do naśladowania do podobnej współpracy pomiędzy Rumunią a Mołdawią, która również, podobnie jak Ukraina, ubiega się o członkostwo w UE.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl