McCain: Obama odpowiedzialny za błędne decyzje ws. bezpieczeństwa

Republikański senator John McCain ocenił, że ostatnie zamachy przeprowadzone przez Państwo Islamskie nie byłyby możliwe, gdyby nie wycofanie wojsk USA z Iraku w 2011 roku. Odpowiedzialność za błędne decyzje w sferze bezpieczeństwa spoczywa na Obamie – powiedział polityk.

W swej wcześniejszej wypowiedzi dla dziennikarzy, udzielonej w Kongresie Stanów Zjednoczonych, senator z Arizony obwinił bezpośrednio prezydenta Baracka Obamę za doprowadzenie do wzrostu znaczenia tzw. Państwa Islamskiego, ,,co pozwoliło tej terrorystycznej organizacji wymyślać, planować i przeprowadzać zamachy, względnie kierować ich przebiegiem, w Stanach Zjednoczonych i w Europie tak, jak to miało miejsce w Paryżu, Brukseli, San Bernardino i ostatnio – w Orlando”.

– Państwo Islamskie stało się tym, czym jest, głównie dzięki błędom Baracka Obamy  (…). Wycofanie się Amerykanów z Iraku, skłoniło Al-Kaidę do ofensywy nie tylko w Iraku, ale również w Syrii, co z kolei pozwoliło się wykrystalizować Państwu Islamskiemu – dodał.

Słowa McCaina o osobistej odpowiedzialności Obamy wywołały niezadowolenie wśród Demokratów. Deputowana z Arizony, Ann Kirkpatrick, wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Podkreśliła w nim, że ,,McCain niebezpiecznie przekroczył swymi komentarzami czerwoną linię, podważając autorytet Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych i to w momencie, gdy prezydent udał się do Orlando, aby zamanifestować solidarność z rodzinami ofiar masakry”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl