Ks. bp Józef Guzdek: Módlmy się za zmarłych mundurowych

Biskup Polowy Wojska Polskiego, Józef Guzdek zwrócił się z apelem o modlitwę w intencji poległych i zmarłych żołnierzy oraz funkcjonariuszy służb mundurowych. Jest to wyraz wsparcia i solidarności z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Dziś w Ordynariacie Polowym sprawowane są Msze Święte. Eucharystii o godz. 18.00 w warszawskiej Katedrze Polowej Wojska Polskiego sprawować będzie ks. bp Józef Guzdek. Swój udział zapowiedział także minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Rzecznik prasowy Ordynariatu Polowego WP ks. płk Zbigniew Kępa powiedział, że termin 21 grudnia nieprzypadkowo został wybrany na czas modlitewnego wspomnienia poległych.

– 21 grudnia 2011 roku miał miejsce najtragiczniejszy zamach na polskich żołnierzy w Afganistanie. Zginęło wtedy pięciu żołnierzy. Biskup Polowy w apelu skierowanym do wiernych przypomniał symbolikę pustego miejsca przy stole wigilijnym. Symbolizuje ono tych wszystkich, którzy nie mogli przybyć do rodzinnego domu. To puste miejsce przypomina także tych, którzy jeszcze niedawno byli z nami, ale odeszli do wieczności. Bp Józef Guzdek podkreślił, że dla wielu rodzin wojskowych puste miejsce przy wigilijnym stole będzie nie tylko symbolem, lecz rzeczywistością. To puste miejsce przypomni bliskich, którzy zginęli podczas pełnienia misji w Iraku, w Afganistanie, czy w innych miejscach – mówił ks. płk Zbigniew Kępa.

Ks. Bp Józef Guzdek zaapelował, aby udział w nabożeństwie był wsparciem i pociechą dla rodzin, które straciły bliskich, był wyrazem naszej solidarności.

Wszystkim tym, którzy włączą się w modlitwę, w intencji poległych żołnierzy i funkcjonariuszy Biskup Polowy WP udziela pasterskiego błogosławieństwa.

RIRM 

drukuj