Przysięga wojskowa elewów służby przygotowawczej

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz gościł dziś w Braniewie. Szef MON-u był gościem honorowym na uroczystościach związanych z przysięgą  wojskową elewów służby przygotowawczej z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Dzisiejsza uroczystość odbyła się na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie. Przysięgę złożyło prawie stu ochotników drugiego turnusu służby przygotowawczej, którzy od miesiąca  szkolą się w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Gościem honorowym był minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

– Dzisiaj Wojsko Polskie powraca, dzisiaj Wojsko Polskie odbudowuje swoją siłę, odbudowuję swoją moc, odbudowuje swoją możliwość obrony Ojczyzny, bo to nie jest tylko zapis Konstytucji, który nakazuje armii strzec jedności, trwałości, bezpieczeństwa i całości RP to jest coś nieporównanie więcej – powiedział Antoni Macierewicz.

Elewi rozpoczęli służbę od szkolenia podstawowego i codziennie poznają tajniki służby wojskowej. Noszą mundury i broń. Uczą się regulaminów, musztry, taktyki. Drugi turnus potrwa do 26 sierpnia. Dla najlepszych żołnierzy służba przygotowawcza może być początkiem drogi do zawodowej służby wojskowej, także w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl