Mazowsze: 300 tys. zł na naprotechnologię

Mazowiecki samorząd przeznaczy 300 tys. zł na naprotechnologię. Z programu leczenia niepłodności będzie mogło skorzystać ok. 120 par – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Pomoc metodą naprotechnologii w latach 2017-2019 będzie realizował Szpital Bródnowski. Program będzie miał dwa etapy: akcję informacyjną i rekrutację uczestników, a następnie działania edukacyjno-diagnostyczne.

Zadowolenia z decyzji samorządowców nie kryje dr Tadeusz Wasilewski, naprotechnolog. Jak mówi akcja informacyjna o leczeniu niepłodności naprotechnologią jest bardzo ważna.

Mam nadzieję, że ten trend programu in vitro w medycynie zostanie zatrzymany i zobaczymy, że jest to przede wszystkim wielka niegodziwość. Metoda, która jest proponowania (naprotechnologia – red.) w leczeniu, w diagnostyce niepłodności małżeńskiej jest bardzo skuteczna. Jest to metoda oparta na stwierdzeniu przyczyn, ich redukcji, a w związku z tym zwiększeniu szansy możliwości poczęcia dziecka we własnej sypialni, z pełnym zachowaniem życia istnień ludzkich, etyki. (…) Jest to po ptostu skuteczne. Chwała Bogu, że ktoś już w Polsce zaczął i widzi potrzebę takiego finansowania pomocy małżeństwom, które cierpią z powodu niepłodności, w obrębie ochronnej medycyny prokreacyjnej – wskazuje dr Tadeusz Wasilewski.

Warunkami uczestnictwa w programie są m.in.: stwierdzona niepłodność lub nieskuteczne leczenie niepłodności w ciągu 12 miesięcy przed zgłoszeniem. Należy też potwierdzić płacenie podatków na terenie Mazowsza.

Program skierowany jest do mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 18-40 lat w przypadku kobiet oraz 18-65 lat, jeśli chodzi o mężczyzn.

Zgodnie ze stanowiskiem Kościoła, naprotechnologia jest uznawana za metodę leczenia niepłodności, która stanowi alternatywę dla zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl