fot. pixabay.com

Mazowieckie: Prezes spółki handlującej ubraniami wystawiał „lewe” faktury i wyłudzał VAT; został aresztowany

Funkcjonariusze Działu Dochodzeniowo-Śledczego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami z KWP w Radomiu zatrzymali prezesa spółki handlującej ubraniami. Miał on wystawiać nierzetelne faktury na kwotę 6,3 mln złotych i na ich podstawie wyłudzać nienależny podatek VAT.

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska przekazała, że mazowiecka KAS wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu zatrzymała pochodzącego z Wietnamu prezesa spółki handlującej tekstyliami.

„Mężczyzna jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw karnych i karnych skarbowych. Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym, nadzorujący śledztwo Prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu przedstawił zatrzymanemu zarzuty wystawiania nierzetelnych faktur na łączną kwotę 6,3 mln złotych” – podała Pasieczyńska.

Zatrzymany jest obywatelem Wietnamu.

„Lewe” faktury dokumentujące fikcyjną sprzedaż ubrań miały być dla cudzoziemca podstawą do wyłudzania podatku VAT. KAS podała, że w proceder uwikłanych jest pięć spółek z branży tekstylnej, a sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

„Z uwagi na skalę procederu Sąd Rejonowy w Radomiu na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego obywatela Wietnamu najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy” – podała rzeczniczka IAS w Warszawie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl