Dochody z VAT-u wyniosły 157 mld zł

Dochody z VAT-u wzrosły w ubiegłym roku o 23 procent i wyniosły 157 mld zł – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu mówił o tym podczas konferencji prasowej, przy okazji pytania o cele wizyty w szwajcarskim Davos. Premier udaje się tam dziś wieczorem na Światowe Forum Ekonomiczne.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że będzie promował politykę solidarnościową. Wskazał, że Polska będzie w Davos zwracać też uwagę innych państw na konieczność walki z wyłudzeniami podatkowymi.

– Tak, jak my to zrobiliśmy na poziomie podatku VAT, bo dzięki temu mamy 157 mld – w porównaniu do zeszłego roku, 127 mld – czyli przyrost 23 proc, który zamknął się niezwykle pozytywnym bilansem w porównaniu do poprzednich dziesięciu lat. O tym też będę mówił w Davos – powiedział premier.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbywa się w dniach 23-25 stycznia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl