CBŚP: Polacy zatrzymani za wyłudzenia we Włoszech

Czworo Polaków poszukiwanych europejskimi nakazami aresztowania przez włoskich śledczych zostało zatrzymanych przez policjantów z CBŚP w Poznaniu i Łodzi. Należeli do międzynarodowego gangu wyłudzającego podatek VAT; straty które spowodowali szacowane są na ponad 11 mln euro.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz zatrzymanym grozi do ośmiu lat więzienia.

– Policjanci z Włoch, którzy prowadzą sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wprowadzaniem do obrotu oleju napędowego bez odprowadzenia VAT-u i akcyzy zwrócili się do nas o pomoc w zatrzymaniu Polaków – trzech mężczyzn i kobiety. Justyna S. i Waldemar G. +wpadli+ pod Poznaniem; Adam S. i Andrzej P. w Łodzi – dodała.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w międzynarodowej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy

Z ustaleń śledczych wynika, że gang podzielony był na dwie części. Osoby zatrzymane w Polsce organizowały produkcję i dostarczanie do Włoch oleju smarowego bez płacenia cła.

Grupa zajmowała się również przemycaniem tytoniu z Polski do Włoch – nie odprowadzając należnych podatków. „Zatrzymania w Polsce były przeprowadzone jednocześnie z zatrzymaniami we Włoszech, gdzie w ręce wymiary sprawiedliwości trafiło kilkunastu obywateli tego kraju” – zaznaczyła kom. Hamelusz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl