cbsp.policja.pl

CBŚP zatrzymało 11 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe

Policjanci CBŚP z Kielc wsparci przez funkcjonariuszy z Wrocławia zatrzymali 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o przestępstwa narkotykowe – podaje biuro prasowe CBŚP. Jak dodano, członkowie grupy w wyniku sprzedaży narkotyków mogli zarobić prawie 2,5 mln zł.

Jak podało biuro prasowe CBŚP, policjanci z zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach, wspólnie z prokuratorami Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadzą postępowanie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej.

„Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, członkowie tej grupy zajmowali się przestępczością narkotykową. W toku śledztwa ustalono, że grupa działała od czerwca 2015 roku do września 2018 roku głównie na terenie Wrocławia. W tym czasie członkowie grupy, wprowadzając do obrotu marihuanę, amfetaminę, mefedron, kokainę oraz MDMA, mogli zarobić prawie 2,5 mln zł” – informuje CBŚP.

Funkcjonariusze CBŚP z zarządu w Kielcach wsparci przez policjantów wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, rozpoczęli działania w niedzielę 9 czerwca zatrzymując wówczas 8 osób.

„W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli broń palną oraz amunicję. Dodatkowo u trzech osób znaleźli narkotyki – amfetaminę, heroinę i haszysz. Dalsze działania w tej sprawie funkcjonariusze przeprowadzili w kolejnych dniach. W ich wyniku zatrzymali następnych trzech podejrzanych” – napisano w komunikacie.

„W ramach tej akcji do sprawy łącznie zatrzymano 11 osób, które w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także produkcji, handlu oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące” – podało CBŚP.

Jak zaznaczono w komunikacie, sprawa ma charakter rozwojowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl