fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Służby rozbiły grupę zajmującą się nielegalnym hazardem: zatrzymały 16 osób i przejęły 43 automaty do gier

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowali grupę przestępczą, która specjalizowała się w organizowaniu nielegalnego hazardu. Podczas akcji śledczy zatrzymali 16 osób oraz przejęli 43 automaty do gier.

Rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz przekazała PAP, że od kilku miesięcy policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie prowadzili śledztwo ws. zorganizowanej grupy przestępczej, która specjalizowała się w organizowaniu nielegalnego hazardu.

„Jej członkowie są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilku obiektach w woj. mazowieckim i małopolskim” – podała policjantka.

„Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać od 2018 roku na terenie województw: mazowieckiego, małopolskiego i łódzkiego organizując nielegalne gry na automatach” – tłumaczyła podinspektor.

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska przekazała, że podczas akcji funkcjonariusze przeszukali osiem lokali z automatami oraz mieszkania osób zaangażowanych w nielegalny proceder.

„W jednym z mieszkań znaleziono 44 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy” – podkreśliła rzeczniczka IAS w Warszawie.

„Funkcjonariusze zabezpieczyli 23 automaty klasyczne i 20 terminali komputerowych oraz pieniądze znajdujące się w lokalach w wysokości ponad 50 tys. złotych” – wyliczyła Pasieczyńska.

W trakcie akcji śledczy zatrzymali 16 osób, które zostały przewiezione do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

„W Prokuraturze zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w grupie przestępczej, w tym dwóm kierowania zorganizowana grupą przestępczą, mającą na celu popełnianie przestępstw skarbowych polegających na organizowaniu zbiorowego uczestnictwa w grach losowych poprzez urządzanie i prowadzenie gier hazardowych na urządzeniach elektronicznych, elektromechanicznych i komputerowych” – wskazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

„Na wniosek prokuratora w stosunku do ośmiu podejrzanych Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy” – zaznaczyła prokurator.

Wobec podejrzanych zastosowano zabezpieczenia majątkowe na łączną sumę ponad 2 mln zł. Na poczet grożących kar i grzywien śledczy zabezpieczyli m.in. nieruchomości, ponad 300 tys. złotych, 12 markowych zegarków oraz złote monety i sztabki złota.

Jak zaznaczają śledczy sprawa ma charakter rozwojowy.

„Na dalszym etapie postępowania zaplanowano przeprowadzenie czynności procesowych z kolejnymi ustalonymi osobami, które brały udział w zorganizowanej grupie przestępczej” – dodała prokurator Skrzeczkowska.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl