fot. KAS

Mazowiecka KAS: Zabezpieczono 33 nielegalne automaty do gier hazardowych

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli 33 nielegalne automaty do gier hazardowych – powiedziała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska. Urządzenia zabezpieczono podczas kontroli w Pruszkowie, Płońsku, Siedlcach oraz Garwolinie.

Rzeczniczka IAS w Warszawie poinformowała, że w ostatnich dniach funkcjonariusze mazowieckiej KAS przeprowadzili kontrolę nielegalnych punktów gier hazardowych, które działają w różnych miejscach, pod fikcyjnymi nazwami i szyldami firm usługowych.

„Podczas jednej z ostatnich kontroli przeprowadzonej w Pruszkowie, funkcjonariusze zabezpieczyli 8 automatów do gier i prawie 14 tys. zł w punkcie skupu złota” – poinformowała Justyna Pasieczyńska.

Wskazała, że do kolejnych działań doszło w Garwolinie, Siedlcach i Płońsku w wyniku, których mazowiecka KAS zajęła jeszcze 25 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

„Zabezpieczone przez funkcjonariuszy automaty, wobec których sąd orzeknie przepadek na rzecz Skarbu Państwa, zostają poddane trwałemu mechanicznemu uszkodzeniu” – podała.

Przypomniała, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia.

„Za organizowanie gier hazardowych – oprócz grzywny – grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie” – dodała.

PAP

drukuj