Lubuskie: Policja i KAS zajęły nielegalne automaty do gier hazardowych

Policjanci z funkcjonariuszami KAS zajęli w jednym z lokali w Gubinie (Lubuskie) pięć nielegalnych urządzeń do gier hazardowych – poinformowała Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

„Właścicielowi zabezpieczonych automatów grozi kara pieniężna w wysokości 500 tys. zł oraz do trzech lat pozbawienia wolności” – przekazała Justyna Kulka.

Funkcjonariusze weszli do lokalu w czwartek (19 kwietnia br.). Mieli informację, że mogą się tam odbywać gry na nielegalnych automatach. Znaleźli pięć takich urządzeń.

Justyna Kulka przypomniała, że od kwietnia zeszłego roku kara za nielegalne używanie automatów do gier wzrosła z 12 tys. zł do 100 tys. zł za każde urządzenie.

Już w marcu policjanci z funkcjonariuszami KAS ujawnili w Gubinie pięć nielegalnych automatów do gier.

„Takie działania są podejmowane regularnie, by wyeliminować proceder, jakim jest nielegalne posiadanie automatu do gier i czerpanie korzyści majątkowych z niezgodnego z prawem hazardu” – poinformowała Kulka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl